• اخبار

برگزاری چهل و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فاروج

برگزاری چهل و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فاروج
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فاروج ، چهل و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج ، سه شنبه 6 آذر با موضوع بررسی وضعیت طلاق در شهرستان و راهکارهای پیشگیری از آن با حضور حضرت آیت ا... یعقوبی امام جمعه شهرستان بجنورد،نماینده ولی فقیه و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

 
لافدب

در این جلسه آیت ا... یعقوبی با تبریک ولادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: برگزاری نشست های تخصصی و کارشناسی شده در رابطه با مشکلات و معضلات اجتماعی و ارائه راهکارهای کاربردی در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی موثر است.
امام جمعه شهرستان بجنورد با تاکید بر صحت ارقام و آمار طلاق خاطرنشان کرد:اگر آسیب ها درست شناسایی شده باشد نیمی از راهکار و درمان صورت خواهد گرفت و اگر شناخت و احصاء آمار درباره معضل اجتماعی درست نباشد تحقیق و پژوهش هم درست صورت نمی گیرد و نتیجه لازم حاصل نخواهد شد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی با اشاره به مشروط بودن طلاق در دین مبین اسلام خطاب به مسئولین مرتبط با این موضوع تاکید کرد: بایستی اصل بر زندگی ، تعامل و توافق زوجین باشد و سعی شود ثبات به زندگی برگردد و در صورتی که هیچ راهی برای ادامه زندگی مسالمت آمیز نباشد از راه طلاق استفاده گردد.
وی تصریح کرد: نگاه های کج و انحرافی را اصلاح کرده و با تعمیق ارزشهای اسلامی و دینی از سطحی نگری،تشریفات و تجملات بپرهیزیم تا به سبک زندگی اسلامی نزدیک شویم.
آیت ا... یعقوبی با اشاره به هجمه های دشمنان جمهوری اسلامی در حوزه اجتماعی گفت:اگر بخواهیم زندگی ما ثبات داشته باشد بایستی ریشه های رفتاری و الگوهای صحیح را عمق دهیم و در این میان مسئولین فرهنگی عمق بخشی به باورها و الگوهای دینی را در دستور کار خود قرار دهند.
وی در پایان افزود: ترویج زیبایی های نظام تربیتی،عبور از سطحی نگری به مسائل دینی و عمق بخشی به آن در کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است.
حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی قلی زاده امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج نیز با تبریک اعیاد و هفته وحدت گفت: با توجه به آسیب های مختلف اجتماعی نیاز است تا جلسات به صورت منظم برگزار شده و مصوبات با پیگیری فرمانداری اجرایی شود.
حجت الاسلام والمسلمین قلی زاده با تشکر از حضور رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان شمالی اظهارداشت: در راستای جلوگیری از معضل طلاق بایستی از طلاق های افسار گسیخته توافقی در حد امکان جلوگیری و موانعی برای این پیشگیری از آن ایجاد شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی فاروج با تاکید بر ضرورت تامین اعتبار برای دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی افزود: با تامین اعتبار و استفاده از ظرفیت ها در این بخش، مصوبات ضمانت اجرایی بالایی خواهد داشت و کارهای فرهنگی و تبلیغی خوبی صورت خواهد گرفت.
مسعود صادق تیتکانلو ، سرپرست فرمانداری و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج گفت: خوشحالیم از اینکه یک دغدغه فرهنگی و یک معضل اجتماعی در دستور کار شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرار گرفته است.
صادق تیتکانلو با تاکید بر عملیاتی شدن راهکارهای پیشگیری از معضلات اجتماعی خاطرنشان کرد: بایستی جامعه هدف شهرستان از لحاظ منطقه جقرافیایی جزء شده تا کاربردی تر فعالیت صورت گیرد.
وی افزود: با همدلی و همبستگی ای که در بین مردم و مسئولین شهرستان وجود دارد می توان بسیاری از مشکلات را به شکل مناسب حل کرد.
در ادامه رئیس اداره بهزیستی،دادگستری و شبکه بهداشت شهرستان گزارش آماری از وضعیت طلاق در شهرستان ارائه نمودند و راهکارهای مقابله با این مشکل توسط اعضای شورای فرهنگ عمومی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع ازدواج-تامین اعتبار برای اجرایی شدن مصوبات و استفاده از ظرفیت روحانیون در روستاها از مصوبات این جلسه بود.

روابط عمومی
۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۵۸
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98