• اخبار

با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری؛ جشن های بهار مهربانی در خراسان شمالی به کار خود پایان داد

با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری؛ جشن های بهار مهربانی در خراسان شمالی به کار خود پایان داد
ویژه برنامه های جشن بهار مهربانی، پس از یک هفته فعالیت در استان خراسان شمالی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ برنامه های جشن "بهار مهربانی" با هدف بهره گیری از مناسبت های دینی برای ترویج شادی، توسعه نشاط در جامعه و تحکیم و تقویت وحدت و همبستگی میان با مشارکت گسترده مردم  و سازمان های مردم نهاد برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ برنامه های جشن "بهار مهربانی" امسال برای نخستین بار در استان خراسان شمالی در پارک ها و فضاهای عمومی اجرا شد، که این رویداد در سال های بعد هم به صورت مداوم برگزار  تا تبدیل به یک آیین و یک سنت فاخر شود.

اجرای نمایش های "خروس خوش صدا"، " جعفر خان از فرنگ برگشته "، ولادت خورشید، پیامبر مهربانی، "ارسطو"  و "چه کنم ، چه کنم" در این ایام برای عموم مردم به روی صحنه رفت.

همچنین، لازم به ذکر است؛ اجراهای موسیقیایی با حضور هنرمندان و پیشکسوتان حوزه موسیقی مقامی، راه اندزی غرفه عرضه محصولات فرهنگی و هنری هنرمندان استان، پخت غذاهای بومی و محلی، نمایش های خیابانی و برگزاری شب های شعر از جمله برنامه های انجام گرفته در این ایام بود.

گفتنی است؛ برنامه های جشن بهار مهربانی در شهرستان های استان از 29 آبان ماه آغاز شد و در مرکز استان(بجنورد) از سوم آذر ماه آغاز و شب گذشته در بجنورد به کار خود پایان داد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۲
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98