• اخبار

سومین پلاتوی نمایش خراسان شمالی در شیروان افتتاح می شود

سومین پلاتوی نمایش خراسان شمالی در شیروان افتتاح می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: به زودی سومین پلاتوی نمایش این استان در شهرستان شیروان به بهره بردای می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حسین فرخنده، با بیان اینکه زیربنای این پلاتو 200 متر مربع می باشد، اظهار کرد: برای ساخت پلاتوی تئاتر شیروان سه میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای تجهیز، صوت، صندلی، نور، پارکت و اتاق فرمان هزینه شده است.

وی، با بیان اینکه با ساخت این پلاتو بسیاری مشکلات هنرمندان تئاتر شهرستان شیروان رفع خواهد شد، اظهار داشت: با افتتاح این پلاتو گروه‌های تئاتری می‌توانند اجراهای خود را در این سالن‌ها انجام و فعالیت هنری داشته باشند.

فرخنده، ساخت پلاتوی تئاتر را از رویکردهای اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور بهره مندی هنرمندان از آن ذکر کرد و  افزود: امید است با ساخت پلاتوی تئاتر در این شهرستان گامی بزرگ در جهت حرفه ای شدن این هنر برداشته شود و بتواند میزبانی گروه های حرفه ای استان و نیز جشنواره های مختلف تئاتر باشد.

وی،با بیان اینکه پلاتو نمایش در بجنورد و اسفراین هم راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از 600 هنرمند فعال تئاتر در قالب 35 گروه در عرصه هنر نمایش خراسان شمالی فعالیت دارند که از این تعداد 150 نفر در قالب هشت گروه در شیروان فعالیت می کنند.

شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۳
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98