• اخبار

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی: خرید اشتراکات در جهت حمایت از نشریات محلی خراسان شمالی

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی: خرید اشتراکات در جهت حمایت از نشریات محلی خراسان شمالی
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: خرید اشتراکات نشریات محلی استان در راستای حمایت از آن ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ محمد تقی آریان در جلسه هماهنگی خرید اشتراکات نشریات محلی استان در جمع نمایندگان دستگاه های اجرایی استان گفت: همه دستگاه های اجرایی ملکف به رعایت موازین قانونی در خصوص خرید اشتراکات نشریات محلی استان هستند.

آریان، با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی ما از تاکید بر اجرای این طرح حمایت از نشریات محلی است، افزود: با تحقق این مهم شاهد تقویت و رشد نشریات محلی استان خواهیم بود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این امر در استان برای نخستین در کشور به عنوان یک گام بلند در راستای حمایت از نشریات محلی است که استان های دیگر هم از طرح الگو برداری می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم در ادامه این جلسه، هدف از برگزاری این جلسه را حمایت از مطبوعات و نشریات استان دانست و افزود: یکی از ارکان مهم توسعه هر منطقه  نشریات هستند.

حسین فرخنده، اظهار کرد: برنامه های مختلفی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات موضوع آموزشی در جهت تقویت رسانه ها در حال انجام است که امید می رود در این شاخص رشد داشته باشیم.

وی، همچنین در خصوص خرید اشتراکات نشریات محلی استان، تصریح کرد: یکی از راهکارها و تصمیماتی که در شورای اداری با حسن نظر استاندار به تصویب رسید این بود که نشریات استان توسط دستگاه ها و ارگان های دولتی حمایت و تعدادی از نسخ این نشریات خریداری شود.

فرخنده، همچنین در خصوص توزیع آگهی های دولتی تصریح کرد: در مکاتبات اداری که با دستگاه های اجرایی انجام شده می بایست دستگاه های اجرایی در راستای چاپ آگهی های دولتی خود از طریق فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام کنند چرا که چرخه توزیع عادلانه آگهی ها یکی از موارد مهم در تقویت نشریات محلی است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98