• اخبار

اولین جلسه کارگروه فرهنگی- تبلیغی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1398 برگزار شد

اولین جلسه کارگروه فرهنگی- تبلیغی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1398 برگزار شد
با حضور نمایندگان 16 دستگاه عضو، اولین جلسه کارگروه فرهنگی- تبلیغی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در این جلسه که با حضور احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و رئیس کارگروه فرهنگی- تبلیغی کمیسیون؛ سید مهدی محمدی دبیر کمیسیون؛ مهرشاد کاظمی معاون امور فرهنگی و رسانه ای و سایر اعضا برگزار شد؛ احد جاودانی در خصوص برپایی جلسات کارگروه فرهنگی و تبلیغی کمیسیون به صورت مدون و پیوسته به منظور دستیابی به نتایج مطلوب اشاره نمود و گفت: نگاه و تلاش ما بر انجام وظایف به نحو احسن و به اعلام نتیجه حداکثری است.

وی ابراز امیدواری کرد؛ با برنامه ریزی های دقیق در سال 98 قدم های مستحکم تری در راستای مقابله فرهنگی با قاچاق کالا و ارز برداشته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با بیان چالش ها و آسیب های پیش روی مبارزه با پدیده قاچاق، به امر فرهنگ اشاره کرد و گفت: آنچه در این میان مهم و اثر گذار است اصلاح فرهنگ و تغییر دیدگاه جامعه به تولیدات داخلی است و آسیب شناسی در این مقوله را ضروری دانست.

سید مهدی محمدی نیز به ارتباط مستقیم قاچاق کالا و ارز با رونق تولید اشاره کرد و گفت: قاچاق کالا امری است که تمامی عوامل اقتصادی و غیر اقتصادی در آن مؤثر است و افزایش قاچاق، موجب کاهش رونق تولید خواهد شد.

وی به آثار ویرانگر قاچاق در جامعه پرداخت و کاهش درآمدهای ملی، افزایش بیکاری و کاهش تولید را از جمله این آثار برشمرد.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز، استفاده مناسب و مطلوب از محافل علمی و دانشگاهی را گامی اثر بخش در این حوزه دانست و افزود: آگاهی بخشی در حوزه قاچاق کالا و ارز و استفاده از کارهای تبلیغاتی هوشمندانه و کشف راه های نو و متفاوت، مهم هستند.

در پایان محمدی برگزاری جشنواره های فرهنگی-هنری، آموزش متولیان فرهنگی در این حوزه، فرهنگ سازی بر کاهش تقاضا، تغییر نگرش فرهنگ معرفی، اصلاح فرآیند تصمیم گیری، ایجاد انگیزه سازمانی، تدوین راهبرد تبلیغات هوشمندانه، اجتماعی کردن موضوع قاچاق کالا را از برنامه های پیش روی این کمیسیون بر شمرد.

مهرشاد کاظمی معاون امور فرهنگی و رسانه ای و دبیر کارگروه نیز از برگزاری 5 جلسه کارگروه و 43 مصوبه، خبر داد و معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی را از جمله دستگاه های فعال و با حداکثر تعامل و همکاری با کارگروه معرفی کرد.

وی در پایان با اشاره به 16 دستگاه عضو کارگروه، به ارائه گزارش عملکرد آماری دستگاه های عضو در سال 97 پرداخت.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۰۲
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98