• اخبار

دیدار مسئول جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه شمالغرب کشور با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی

دیدار مسئول جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه شمالغرب کشور با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
مسئول جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه شمال‌غرب کشور با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در محل این اداره کل دیدار و گفت و گو کرد.

"محمد محمدپور" در این دیدار بر علاقمندی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بر همکاری با نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه شمالغرب تاکید کرد و اظهار داشت: فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز فرصتی را برای گسترش فعالیتهای فرهنگی و هنری در سطح بین‌المللی فراهم می‌آورد و  امیدواریم تعاملات سازنده میان دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز و اصحاب فرهنگ و هنر، جایگاه تبریز در عرصه‌ی بین‌المللی را برجسته‌تر سازد.

محمدپور، با اشاره به پیشینه‌ی فرهنگی تبریز گفت: تبریز در طول تاریخ در حوزه‌های مختلف صاحب سبک و مکتب بوده و فعالیت مراکز علمی همچون ربع رشیدی و یا مکانهای ارزشمندی چون مقبره الشعرا با 410 شاعر و عارف شهیر مدفون در آن،‌همواره بر رونق این شهر افزوده است.

وی تصریح کرد:‌ تبریز خاستگاه مکاتب برجسته هنری و ادبی است و مفاخر و مشاهیر زیادی در زمینه های شعر، ادب، نگارگری، نقاشی،‌موسیقی، خوشنویسی، تاریخ، سیاست، فقه، تفسیر و فلسفه و ... از شهر تبریز برخاسته اند و شعر و ادب و هنر آذربایجانی در طول تاریخ توسعه یافته است به نحوی که این شهر در هزار سال گذشته محل نشست و برخاست فضلا،‌شعرا و ادبا بوده است که این همه، ظرفیت بسیار ارزشمند و گسترده‌ای را برای تعاملات جهانی فراهم می‌سازد.

محمدپور، ‌همچنین افزود: عرصه فرهنگ و هنر عرصه بسیار تاثیرگذاری است و حضور هنرمندان در سطوح بین‌المللی، موجب ایجاد ارتباط مؤثر بین هنرمندان، تعامل و گفت‌وگو بین مراکز فرهنگی و هنری و برگزاری هفته‌های فرهنگی ایران در سایر کشورها در جهت ارتقای سطح دیپلماسی فرهنگی و عمومی خواهد بود.

وی همچنین حوزه‌ی فرهنگ و هنر را حوزه‌ای ثروت‌خیز و دارای پتانسیل گسترده‌ی اقتصادی عنوان کرد و گفت: امیدواریم نمایندگی وزارت امور خارجه در تبریز، با هموار کردن مسیر تعاملات، زمینه صدور تولیدات فرهنگی و هنری به خارج از مرزهای جغرافیایی را فراهم آورد.

محمدپور، در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های مجدانه و همکاری‌های ارزنده "اسماعیل بابایی‌راغب" نماینده‌ی پیشین وزارت امور خارجه در منطقه‌ی شمالغرب، برای عیسی‌زاده در سمت جدید آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.

در این دیدار عیسی‌زاده نماینده جدید وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور نیز حوزه‌ی فرهنگ و هنر را حوزه‌ی  ارزشمند و دارای تاثیر در مناسبات و گفتمان‌های بین‌‌المللی عنوان کرد و خواستار همکاری بیش از پیش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب فرهنگ و هنر با این نمایندگی شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۵۹
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98