• اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران: غرفه‌های نمایشگاه متناسب با ذائقه مخاطب طراحی شده‌اند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران:  غرفه‌های نمایشگاه متناسب با ذائقه مخاطب طراحی شده‌اند
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران درباره عملکرد نمایشگاه امسال و شعار آن گفت: نمایشگاه بیست و هفتم دوره خوبی است و دلیل آن هم این است که تکرار بیست و شش دوره و وجود تجربیات سال‌های مختلف در کنار هم، زمینه‌ای را فراهم کرده است که اگر در دوره‌های قبل هم ضعفی بوده، دیگر تکرار نشود.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، احد جاودانی در عین حال تصریح کرد: مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و متولیان برگزاری این نمایشگاه توانسته اند از تجربیات سال‌های گذشته استفاده و ضعف‌هایی که در دوره‌های قبل وجود داشته را کمتر کنند.

جاودانی ادامه داد: کار خوبی که در کنار عرضه تولیدات مکتوب، علوم قرآن و حدیث انجام شده این بوده که آثار هنری عرضه شده‌اند و قرار گرفتن آثار هنرمندان در غرفه‌ها، جاذبه و زیبایی بصری برای نمایشگاه به وجود آورده و مخاطبان بیشتری را جذب کرده است.

وی گفت: آنچه امسال بیشترین جلوه را دارد، جنب و جوشی است که برخی تشکل‌های قرآنی برای عرضه تولیدات خود به خرج می‌دهند و اگر این تشکل‌ها زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند، قطعا می‌توانند نشاط نمایشگاه را بیشتر و بهتر کنند. تلاش شده ذائقه مخاطب در ارائه بخش‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد. غرفه‌ها به گونه‌ای طراحی شده که هر بازدیدکننده بتواند ساعت‌ها در نمایشگاه حضور داشته باشد و بهره لازم را ببرد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران همچنین درباره اینکه تا کنون کدام بخش از نمایشگاه توانسته قوی‌تر ظاهر شود، افزود: همه بخش‌ها خوب بودند اما شخصا بخش کودک و نوجوان را بیشتر پسندیدم. امسال البته یک ایده جدیدی دنبال شده و آن برگزاری اولین جشنواره حکمت و نیایش است که با ابتکار معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران طراحی و اجرا خواهد شد که کار جالبی است. فراخوان این جشنواره اعلام شده و اختتامیه آن در یکی از شب‌های نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار«قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از ۲۱ اردیبهشت ماه تا ۴ خرداد ماه در مصلای حضرت امام خمینی( ره) در حال برپایی است.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۲۵
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98