• اخبار

همزمان با روز گرامیداشت فردوسی؛ برگزاری نشست «پاسداشت زبان فارسی» در میامی

همزمان با روز گرامیداشت فردوسی؛ برگزاری نشست «پاسداشت زبان فارسی» در میامی
همزمان با روز گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی نشست « پاسداشت زبان فارسی» با حضور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی، شعبانعلی آشوری همزمان با روز گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در نشست با تعدادی از شاعران، نویسندگان و علاقه مندان به زبان و ادبیات فارسی به میزبانی سالن جلسات این اداره گفت: سخن گفتن از شاعر گرانقدر توس و شاهکار بی نظیر وی کار بسیار دشواری است و باید از شاهنامه فردوسی، آیینه تمام نمای زبان فارسی محافظت کنیم.

وی تصریح کرد: شاهنامه خوانی در برنامه های فرهنگی و هنری به ویژه برای کودکان و نوجوانان با محوریت آشنایی هرچه بیشتر با اشعار فردوسی، بزرگترین حماسه سرای تاریخ ایران قرار داده شود تا به واسطه حماسی بودن اشعار شاهنامه حس مقاومت و صلابت در جامعه ترویج پیدا کند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی با تقدیر از مسئول انجمن اهل قلم این شهرستان در خصوص برگزاری چنین نشست هایی افزود: نشست های هفتگی شاهنامه خوانی و نقالی با حضور متخصصان و علاقه مندان علاوه بر حفظ این میراث ارزشمند به کشف و تقویت استعدادها در این زمینه کمک می کند.

در ادامه این نشست محمد تاجعلی،مسئول انجمن اهل قلم شهرستان میامی نیز ضمن خواندن اشعاری از شاهنامه فردوسی گفت: در راستای حفظ  اشعار ارزشمند فردوسی، کارگاه های آموزشی شاهنامه خوانی و شاهنامه شناسی برای علاقه مندان به شعر فارسی برگزار می شود.

وی بیان کرد: اینکه امروزه با وجود تهاجمات فرهنگی مختلف به سرزمین ایران، چنین فصیح فارسی را سخن می گوییم، نتیجه ی  سال ها تلاش و رنج شبانه روزی فردوسی است.

یادآور می شود 25 اردیبهشت ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان فارسی نامگذاری شده است.روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۱۴
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98