اخبار

برگزاری چهل و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فاروج

برگزاری چهل و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی فاروج
چهل و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج یکشنبه 18 آبان در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فاروج امام جمعه شهرستان و رئیس شورا در این جلسه گفت: شهرستان در کنار همه ویژگی ها شاخصه ها، ظرفیت ها، توانمندی ها و نقاط قوتی که دارد، دارای آفات و معضلاتی نیز است که باید این موضوع بیشتر مورد بررسی و پیگیری قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوروزی با تاکید بر اهمیت بنیان خانواده خاطرنشان کرد: نارضایتی های خانوادگی، ارتباطات نامناسب زن و شوهر، اختلال در شکل گیری هویت جوانان و نوجوانان، تعارض در ارزشها از مهمترین مشکلات و آسیبهای فضای مجازی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج اظهار داشت: برنامه مجازی شاد در راستای  آموزش دانش آموزان چون به یکباره برنامه ریزی و در اختیار آنها قرار گرفته دارای یکسری مشکلات و آسیب هایی است که باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

 وی به قبولی ۶۰ نفر از دانش آموزان شهرستان در کنکور سراسری در رشته‌های؛ پزشکی، دانشگاه فرهنگیان و... اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع از مهمترین مزایای فرهنگی و علمی است که در این منطقه وجود دارد و این شهرستان یکی از شهرستانهای بااستعداد و دارای ظرفیت و توانمندی است.

 وی ادامه داد: در شرایط فعلی که آموزش در فضای مجازی است بایستی به آسیب های این فضا نیز توجه کنیم تا با مشکلات بیشتری مواجه نشویم.

حجت‌الاسلام نوروزی افزود: شهرداری‌ها تأثیر بسیار زیادی در فرهنگ‌سازی و فرهنگ عمومی شهرستان دارد و بایستی در فضای مجازی قوی ظاهر شوند.

فرماندار شهرستان و نائب رئیس شورا نیز در این جلسه به بیان معایب و محاسن فضای مجازی پرداخت و گفت: فضای مجازی هم تهدید است و هم فرصت، و در این خصوص نهادهای فرهنگی، مذهبی بایستی با همکاری دیگر نهادهای مرتبط فعالترشوند و تهدیدها را تبدیل به فرصت کنند.

 ابوالحسن نجفی افزود: در شرایط فعلی، فضای مجازی، فضای حقیقی و واقعی شده است و دراین فضا نباید اجازه بدهیم بنیان های فکری نوجوانان و جوانان را زیر سوال ببرند.

نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فاروج اظهار کرد: مدیران و مسئولان شهرستان در مقابل مطالب درج شده در فضای مجازی باید سعه صدر داشته باشند و به موقع و با استدلال و منطق پاسخگو باشند.

وی عنوان کرد: لازم است آموزش ادمین های کانال های مجازی در اولویت قرار گیرد و از این ظرفیت در راستای ترویج راهکارهای تقویت اعتماد به نفس در نوجوانان شهرستان استفاده شود.

 فرماندار فاروج گفت: لازم است برای کانال های بالای ۵۰۰ نفر در شهرستان جلسات آموزشی برگزار شود و کانالهای بالای ۵ هزار عضو نیز بایستی در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعات خود را ثبت نمایند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج نیز در این جلسه با تبریک 14 آبان ،روز فرهنگ عمومی به بیان اقدامات صورت گرفته در راستای پیگیری مصوبات جلسه گذشته شورا پرداخت و گفت: یکی از مصوبات جلسه استفاده‌ از ظرفیت نوجوانان در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان است که با همکاری مدیریت اداره آموزش و پرورش شهرستان، در چهل و هشتمین جلسه  شورای فرهنگ عمومی شهرستان ۵ نفر از نوجوانان دانش آموز مقطع متوسطه، در جلسه حضور پیدا کردند.

حسن رضوانی افزود: از دیگر مصوبات این جلسه، برپایی کتابخانه سیار در سطح شهرستان است که با توجه به اظهارات رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان، با توجه به نبود منابع مالی و بودجه کافی در این بخش، در شرایط کنونی این امکان وجود ندارد و در صورت وجود شرایط مناسب، اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

وی به اقدامات صورت گرفته در خصوص راه اندازی سینمای تیتکانلو اشاره کرد و گفت: از زمان راه اندازی مجتمع یاس تاکنون برای تجهیز این مکان ۲۵۲ میلیون تومان هزینه شده و در حال حاضر برای نصب پرده هوشمند سینما ۵ تا ۷ میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است که انشاءالله بتوانیم هرچه زودتر این مکان را راه اندازی کنیم. رضوانی خواستار ساماندهی برنامه زمانبندی فضای مجازی«شاد» شد تا خانواده‌ها به درستی بتوانند نظارت لازم را در این فضا بر فرزندان خود داشته باشند.‌

در ادامه جلسه از سه نفر از فعالان حوزه فرهنگ عمومی شهرستان با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر بعمل آمد.
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۴۲
روابط عمومی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید