اخبار

اختصاص ۷۷ میلیون ریال اعتبار به فعالیت های کتابخوانی کانون های فهما

اختصاص ۷۷ میلیون ریال اعتبار به فعالیت های کتابخوانی کانون های فهما
مدیر ستاد فهما خراسان شمالی گفت: مبلغ ۷۷ میلیون ریال اعتبار حمایتی از فعالیت های کتاب و کتابخوانی، تا پایان سال جاری به حساب کتابخانه های فعال کانون های مساجد این استان واریز می شود.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای فهما استان؛ «هاشم شیرازیان» گفت: مبلغ 77 میلیون ریال اعتبار به حساب 14 کتابخانه فعال در کانون های مساجد این استان واریز می شود.

 وی حمایت از فعالیت های کتابخانه ای و ترویج فرهنگ انس با کتاب  را از اهداف اصلی اختصاص این اعتبار  ذکر کرد و  افزود: این کتابخانه ها در سامانه بچه های مسجد به ثبت رسیده و در طول  دوسال گذشته نسبت به دیگر کتابخانه ها، فعال تر بوده است.

 مدیر ستاد فهما خراسان شمالی با معرفی این کتابخانه ها اعلام کرد: کتابخانه «امام رضا (علیه السلام)» و «حضرت عباس (علیه السلام)» در شهرستان گرمه، کتابخانه کانون «امامت»، «امام رضا (علیه السلام)» و کانون «رمضان» در شهرستان بجنورد و نیز کتابخانه های کانون «معراج السعاده»، «محبان الزهرا(سلام الله علیها)» و «مشکات» در شهرستان اسفراین در این راستا حمایت می شود.

 شیرازیان، همچنین کتابخانه کانون های «چهارده معصوم (علیه السلام) و «مهرورزان جوان» در مانه و سملقان، کتابخانه کانون «یاسین» در فاروج، «شهدای شهرک ولیعصر (عجل الله تعالی فرج الشریف)» و «امام سجاد (علیه السلام)» در شیروان و نیز کانون «رأفت» جاجرم  را شامل این اعتبار حمایتی اعلام کرد.

 وی اظهارکرد: پنج میلیون و 500 هزار ریال به حساب هر یک از این کتابخانه ها واریز می شود.

 شیرازیان آموزش کتابداران کانون های مساجد را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: تا کنون دوره آموزشی کتابداری و آموزش کتابداران کانون ها به صورت مجازی و حضوری برگزار شده است.

 گفتنی است، 242 کتابخانه باز و مخزن دار در کانون های مساجد استان فعال است.

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید