اخبار

همزمان با سراسر کشور؛ نوزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت در خراسان شمالی آغاز شد

همزمان با سراسر کشور؛ نوزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت در خراسان شمالی آغاز شد
رئیس دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت از امروز چهارشنبه هشتم اردیبهشت به صورت مجازی با سراسر کشور آغاز شد و سه روز ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ «علی اصغر نودهی» گفت: در  نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت از خراسان شمالی  دو هزار و 231 نفر ثبت نام کرده اند که از امروز به مدت سه روز می توانند در این آزمون شرکت کنند.

وی با بیان اینکه این آزمون از ساعت 9 امروز شروع شده است یادآور شد: نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت از طریق سایت www.quranedu.ir  برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام آزمون امسال در 14 رشته انجام شده است، افزود: این رشته ها شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در دو رشته ترجمه سوره بقره و تفسیر سوره بقره، بخش معارف اهل بیت (ع) در سه رشته حفظ و مفاهیم نهج البلاغه، حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومان است.

نودهی ادامه داد: همچنین حفظ قرآن کریم در رشته های حفظ و مفاهیم جزء 30، حفظ و مفاهیم جزء اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم 5 جزء اول، حفظ و مفاهیم 10 جزء اول، حفظ و مفاهیم 15 جزء اول، حفظ و مفاهیم 20 جزء اول، حفظ و مفاهیم 25 جزء اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم بخش دیگری از رشته های این آزمون هستند.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی ۴۸ مؤسسه فرهنگی قرآنی دارد که از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی مجوز فعالیت دارند، اظهار کرد: برگزاری منظم و سالانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت یکی از اقدامات مهم، لازم و تأثیرگذاری است که در کنار سایر حمایت‌های مادی و معنوی، از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی و مؤسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور و با هدف حمایت و بسترسازی هرچه مطلوب تر آموزش مفاهیم قرآن و معارف اهل بیت (ع) در سراسر کشور انجام می‌شود.

گفتنی است؛ مرحله آزمایشی این آزمون نیز روز دوم اردیبهشت ماه به اجرا در آمد.

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۲۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید