اخبار

غدیر ، امتداد خط همه رسالتهای الهی در طول تاریخ است

غدیر ، امتداد خط همه رسالتهای الهی  در طول تاریخ است
غدیر در حقیقت به معنای واقعی خود مختص شیعیان نیست بلکه امتداد خط همه رسالتهای الهی در طول تاریخ است

اگر به بطن رسالتهای الهی نظر کنیم می بینیم که در طول تاریخ نبوت ها و رسالتها این خط پررنگ و روشن دست به دست گشته تا به خاتم پیامبران رسیده و در پایان حیات آن بزرگوار به شکل حادثه غدیر تبلور یافته است.

غدیر سمبل ایستادگی و پایداری روی معیارهای اسلامی و اساسی دنیای اسلام است همانگونه که ما با الگو قرار دادن غدیر در جامعه اسلامی ، مقابل ظلم و زورگویی استکبار ایستادیم.

در دنیای اسلام سرپرستی جامعه متعلق به خدای متعال است و همین موضوع ما مسلمانان را از سایر جوامع متمایز می کند.

در جامعه اسلامی هیچ قدرتی و هیچ ثروتی و هیچ قدرت علم و تدبیری به کسی این حق را نمی دهد که مالک و تصمیم گیرنده درباره سرنوشت انسانهای دیگر باشد.

خداوند متعال ولایت را از مجاری خاصی اعمال می کند یعنی آنگاه که امیرالمومنین به عنوان ولی مسلمین انتخاب شد بر اساس ضوابط و معیارهایی تعیین گردید،

 

وقتی این اختیار به او داده می شود تا امور مردم را اداره کند باز این ولایت ولایت خداست.آن انسان هر که و هر چه باشد بدون ولایت الهی و قدرت پروردگار هیچ گونه حقی نسبت به انسانها و مردم دیگر ندارد و این یک نکته بسیار مهم در سرنوشت جامعه اسلامی است.خصوصیات ولایت الهی قدرت ، حکمت،عدالت و رحمت و امثال اینهاست و کسی که این ولایت را برعهده می گیرد بایستی مظهر قدرت،حکمت،عدالت و رحمت باشد و ولی مسلمین بایستی با الگو قرار دادن دین و تقوا و عدالت بر مردم حکومت نماید که این ویژگی ها شاخصه خود باریتعالی است، پس روز عید غدیر روز تعیین کننده ای در سرنوشت جامعه اسلامی است.

حادثه غدیر برخاسته از روح و مضمون حقیقی اسلام است و به همین دلیل این حادثه در محتوا فقط متعلق به شیعیان نیست بلکه متعلق به تمامی مسلمانان است.

اگر امروز مسلمین جهان و ملتهای اسلامی شعار ولایت اسلامی را سر دهندبسیاری از راههای نرفته و گره های ناگشوده امت اسلامی باز خواهد شد.

پس وظیفه ما مسلمانان اعم از شیعه و سنی و فرق دیگر است تا به مفهوم غدیر دقت کنیم و با به کار بستن آن به اهداف عالیه اسلام و مسلمین در جهان برسیم.

 

برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

 

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

شهرستان فاروج
۴ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۵
روابط عمومی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید