اخبار

نخستین انتشارات مسجدی در خراسان شمالی مجوز گرفت

نخستین انتشارات مسجدی در خراسان شمالی مجوز گرفت
نخستین انتشارات مسجدی، به همت نشر کتاب توسط فعالان کانون روستایی معراج السعاده روستای دوستدار کتاب بزنج اسفراین در خراسان شمالی شروع به کار می کند.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به نقل از ستاد ارتباطات فهمای استان؛ «هاشم شیرازیان» مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان  گفت: این انتشارات برای نخستین بار در این استان به همت فعالان مسجدی، مراحل آن به اتمام رسیده و مجوز دریافت کرده است.

وی افزود: مجوز این انتشارات از هم اکنون  به مدت سه سال یعنی تا پایان شهریور 1403 با عنوان «دوستدار کتاب» به همت «هاجر قادری» مدیر کانون فرهنگی و هنری معراج السعاده روستای بزنج اسفراین دریافت شده است.
شیرازیان اعلام کرد: کانون معراج السعاده به عنوان یکی از کانون های برتر رواق کتابخوانی در دومین رویداد ملی فهما شایسته تقدیر شناخته شده و فعالیت های کتابخانه آن مورد حمایت قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین به همت فعالان این کانون فرهنگی و هنری مسجد  روستای بزنج، در دو سال پیاپی 96 و 97 شاهد برگزیده شدن و برگزیده برگزیده های جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران و دریافت جایزه استمرار این جشنواره ملی  بودیم.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی اضافه کرد: چاپ  نزدیک به 27 عنوان کتاب ویژه کودکان و نوجوانان، پیگیری ساخت  و بهره برداری از کتابخانه عمومی «نیکتا قوامی» در روستای بزنج، راه اندازی کارگاه تولید قارچ و اشتغالزایی ویژه بانوان و همراه با تأسیس صندوق قرض الحسنه و تعاونی بانوان، بهره برداری از مجتمع فرهنگی چند منظوره در این روستا را می توان از تلاش ها و همیاری ارکان مسجد و فعالان کانون آن در ترویج فرهنگ کتابخوانی و رونق اقتصاد فرهنگی در این منطقه به شمار آورد و نام برد.
۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید