اخبار

امام جمعه بخش سنخواست:

سبک زندگی اسلامی باعث آرامش و ترقی جامعه می شود

سبک زندگی اسلامی باعث آرامش و ترقی جامعه می شود
امام جمعه بخش سنخواست با بیان اینکه داشتن سبک زندگی اسلامی باعث آرامش و ترقی جامعه خواهد شد، گفت:فرهنگ عمومی مورد نظر اسلام متکی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی بوده و فرهنگ عمومی جامعه نشات گرفته از معارف الهی است.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، حجه الاسلام علیزاده در هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر سنخواست با اشاره به اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی به خاطر عدم گسترش فرهنگ اسلامی می باشد، اظهار داشت : داشتن سبک زندگی اسلامی یکی از راه های رساندن فرهنگ عمومی جامعه به سطح متعالی است و بر ترویج فرهنگ عمومی جامعه تاکید کرد .

وی با بیان اینکه مسئله فرهنگ از ضروریات جامعه اسلامی بوده  و آنقدر مهم است که مقام رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر مسئله فرهنگ تاکید کرده و یکی از بند ها اختصاص به فرهنگ دارد، گفت: تعالی و غنای فرهنگ به سرچشمه آن مرتبط است و داشتن سبک زندگی اسلامی باعث آرامش و ترقی جامعه خواهد شد .

«علی اصغر شکوری»، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی جاجرم  و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهر سنخواست ضمن گرامیداشت روز سیزده و چهارده آبان  گفت: فرهنگ عمومی مبتنی و متکی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی می باشد و این فرهنگ نشات گرفته از معارف الهی است و افراد در چارچوب دین و قوانین حیاتی می تواند به آرامش دست یابد.   

وی افزود: اهم وظایف این شورا شامل، برنامه‌ریزی و هدایت فرهنگ عمومی ، تجزیه و تحلیل شرایط و جریانات فرهنگی  است و این شورا  موظف است زمینه ارتقا و تعمیق فرهنگ عمومی را فراهم آورد .

در پایان جلسه از تمام اعضا بمناسبت روز فرهنگی عمومی تقدیر به عمل آمد  و مقرر شد اعضای جلسه آسیب های اجتماعی سطح جلگه سنخواست احصاء و در جلسه مطرح شود تا ارائه راهکار انجام گیرد.

۱۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۱۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید