اخبار

امام جمعه شهرستان جاجرم: ارزش های اسلامی به فرهنگ عمومی تبدیل شود

امام جمعه شهرستان جاجرم: ارزش های اسلامی به فرهنگ عمومی تبدیل شود
امام جمعه شهرستان جاجرم به اهمیت حوزه فرهنگ در جامعه اشاره کرد و گفت: مسائل فرهنگی از اولویت امور جامعه محسوب می شود و باید تلاش کنیم ارزش های اسلامی به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ «حجت الاسلام محمد موسوی » در چهل و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، اظهار کرد: مسائل فرهنگی از اولویت امور جامعه محسوب می شود و باید تلاش کنیم الگوها و سبک زندگی بیگانه تغییر کند و ارزش های اسلامی به فرهنگ عمومی تبدیل شود و الگوهای نوجوانان ما شهدا ،علماء و افراد شایسته باشند تا تربیت صحیح و اصولی صورت گیرد.

وی گفت: ماموریت شورای فرهنگ عمومی این شهرستان این است که تمام ارزش های اسلامی تبدیل به فرهنگ عمومی شوند و مواظب باشیم که دشمن از خود ما یارگیری نکند و به نوجوانان دشمن شناسی را یاد دهیم و با برنامه ریزی مناسب نوجوانان را به سمت ارزش ها و سبک زندگی اسلامی سوق دهیم.

وی ادامه داد: استکبار ستیزی باید در جامعه اسلامی نهادینه و تبدیل به فرهنگ عمومی  شود تا مردم در برابر سلطه و نقشه های آنها ایستادگی کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان جاجرم با بیان اینکه  ساختار فرهنگی کشور نیاز به بازسازی انقلابی دارد، گفت: باید سبک زندگی اسلامی در جامعه نهادینه شود و در مقابل تهاجم فرهنگی ایستادگی کنیم.

«علی اصغر شکوری»، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی به مناسبت روز فرهنگ عمومی گزارشی از جلسات شورا ارائه داد و گفت: از ابتدای سال جاری تا به حال 8 جلسه در شهر سنخواست و شهر جاجرم  با 60 مصوبه برگزار شده است  که از این تعداد مصوبات حدودا 85 درصد اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه حوزه فرهنگ، حوزه وسیعی است، افزود: فلسفه شورای فرهنگ عمومی این است که همه دستگاه ها و اعضاء کمک کنند تا فرهنگ عمومی جامعه ارتقاء یابد و این مسیر با کمک تمام اعضاء میسر خواهد شد.

وی بیان داشت : فرهنگ عمومی مورد نظر اسلام مبتنی و متکی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی بوده و نشات گرفته از معارف الهی است و افراد در چهارچوب دینی و قوانین وحیانی می تواند به آرامش و سکینه دست یابد.

شکوری اعتماد به نفس،مسئولیت پذیری،آشنایی با سبک زندگی اسلامی و مهارت در تکنولوژی های روزانه را عوامل تربیت صحیح و اصولی، جوان و نوجوان برشمرد.

۱۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۵۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید