اخبار

همزمان با 24 آبان روز کتاب و کتابخوانی؛

قدردانی رییس فهما از مدیر کانون معراج السعاده روستای دوستدار کتاب

قدردانی رییس فهما از مدیر کانون معراج السعاده روستای دوستدار کتاب
رییس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در دیداری صمیمانه از مدیرکانون معراج السعاده روستای دوستدار کتاب بزنج اسفراین و کانون شایسته تقدیر رواق کتاب دومین رویدادملی فهما قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به نقل ستاد ارتباطات رسانه ای فهما استان؛ حجت الاسلام و المسلمین «حبیب رضا ارزانی» رییس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور همزمان با روز کتاب و کتابخوانی، در نشستی صمیمانه از تلاش های فرهنگی و فعالیت های کتابخوانی «هاجر قادری» مدیر کانون معراج السعاده بزنج قدردانی کرد.

دکتر ارزانی، در این نشست ضمن قدردانی از فعالیت های این کانون و ظرفیت های ارزشمند فعالان مسجدی آن، فعالیت های کانون مذکور را به عنوان کانون ویژه و دریافت مجوز این موضوع را توصیه کرد.

وی همچنین حضور قادری در نشست تخصصی فراکسیون کارآفرینان مجلس شورای اسلامی که امروز دوشنبه، 24 آبان ماه جاری با هدف توسعه مشاغل خانگی برگزار می شود را ارزنده خواند و گفت: ظرفیت عظیمی که کانون های فرهنگی و هنری مساجد از آن برخوردار هستند، در دل مسجد و به صورت خودجوش رونق گرفته و در حال انجام است که نیازمند حمایت بیشتر مجلس از این فعالیت ها به ویژه در حوزه کارآفرینی است.

رییس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در تکمیل این مطالب، اقدامات کانون معراج السعاده در حوزه اشتغالزایی بانوان را مورد تحسین قرار داد و همچنین اعلام کرد: تاکنون هزار  و 42 کانون  در رواق  کارآفرینی  سامانه بچه های مسجد ثبت شده است.

گفتنی است، کانون فرهنگی و هنری «معراج السعاده» روستای بزنج اسفراین با تلاش مدیر کانون و فعالان آن، راه اندازی صندوق خرد بانوان و کارگاه تولید و فروش قارچ و نیز تولید و بسته بندی خشکبار در کنار فعالیت های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی و کسب عنوان برگزیده برگزیده های جشنواره روستاهای دوستدار کتاب ایران، چاپ 25 عنوان کتاب و راه اندازی نخستین انتشارات مسجدی توسط مدیر کانون، ساخت کتابخانه و مجتمع فرهنگی چند منظوره  و شایسته تقدیر شناخته شدن در رواق کتاب  دومین رویدادملی فهما را در کارنامه فعالیت خود دارد.

۲۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید