اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

برای ایجاد شورای ترویج حوزه فرهنگ، هنر و ادب در حال برنامه ریزی هستیم

برای ایجاد شورای ترویج حوزه فرهنگ، هنر و ادب در حال برنامه ریزی هستیم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در مشهد مفاخر زیادی حضور دارند که می توان زندگی آنها را در قالب داستان، رمان و خاطره منعکس کرد و این کتاب ها به برند مشهد تبدیل خواهند شد.

«محمد حسین زاده» در نشست شهردار مشهد با جمعی از همکاران نویسنده با بیان اینکه نویسنده دغدغه نوشتن دارد و ناشر باید در ترویج آن تلاش کند، گفت: رتبه بندی کتاب ها وظیفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در حال برنامه ریزی برای ایجاد شورای ترویج در حوزه فرهنگ، هنر و ادب هستیم و همه دستگاه ها باید در این زمینه با ما همکاری کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی افزود: ماهیت کتاب نخستین چیزی است که آن را به چاپ دوم و سوم اما به دلیل نبود امکانات تبلیغی و ترویجی یک کتاب خوب به درستی معرفی نمی شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه ناشران نویسندگان را اذیت می کنند و برزخ پاسخ ناشر را همه نویسندگان به خوبی درک می کنند، بیان کرد: در تلاش برای رفع این مشکل هستیم. خوشبختانه ظرفیت بالایی در حوزه سوژه و در مشهد وجود دارد.

حسین زاده تصریح کرد: در مشهد مفاخر زیادی حضور دارند که می توان زندگی آنها را در قالب داستان، رمان و خاطره منعکس کرد و این کتاب ها به برند مشهد تبدیل خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:یکی از اتفاقاتی که در غرب مرسوم است، تولید کتاب تجربیات مدیران است و بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ خاطرات و تجربیات خود را در قالب کتاب منتشر می کنند اما این امر تاکنون در ایران رخ نداده و امیدوارم شهرداری مشهد پیشران این موضوع باشد.

۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید