اخبار

یزد، میزبان جشنواره میراث مکتوب رضوی

یزد، میزبان جشنواره میراث مکتوب رضوی
آیین پایانی جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) اسفندماه در شهر یزد، پنجمین پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، خانه کتاب و ادبیات ایران و خانه فرهنگ صدوقی، دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) را با هدف شناسایی آثار برتر کتاب، پایان‌نامه و مقاله با موضوع امام رضا (ع) سیره و فرهنگ رضوی برگزار می‌کند.

 

از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان، ناشران، استادان و دانشجویان دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه ثبت‌نام جشنواره رضوی به نشانی www.portal.shamstoos.ir و پر کردن کار برگ مربوطه، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

 

این جشنواره با هدف ایجاد جریان مستمر و پویا برای بسط و گسترش سیره و معارف در آثار مکتوب، بهره‌مندی از تجربیات و نظرات حوزوی، دانشگاهی، فرهنگی و هنری در زمینه فرهنگ رضوی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و تولید آثار فاخر و معرفی و تکریم تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار مکتوب حوزه فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.

 

آثار مربوط با موضوع امام رضا (ع) باید طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ منتشر شده باشند. همچنین آثار مربوط با موضوع حضرت امام جواد (ع) باید طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ منتشر شده و تنها کتاب‌هایی داوری و ارزیابی می‌شوند که دارای برگه اعلام وصول باشند.

 

موضوع آثار ارسالی به دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) باید در سه حوزه تالیف، ترجمه و تصحیح به طور کامل درباره امام رضا (ع) و امام جواد (ع) باشد و آثاری که یک یا چند فصل آن به موضوعات دیگر اختصاص داشته باشند در چرخه داوری قرار نمی‌گیرند.

 

جشنواره در سه بخش کتاب، مقاله و پایان‌نامه آثار می‌پذیرد. در بخش کتاب در دو گروه کودک و نوجوان و بزرگسال با محور‌های معارف رضوی (سیره، سبک زندگی و احادیث)، زیارت، ادبیات داستانی (رمان، داستان و مجموعه داستان‌های کوتاه)، شعر نو و کلاسیک، هنر (نمایشنامه، فیلمنامه، معماری و هنر‌های تجسمی)، تاریخ و مردم‌شناسی بررسی می‌شوند.

 

در بخش مقاله، مقالاتی که با موضوع حضرت امام رضا (ع) طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و همچنین با موضوع حضرت امام جواد (ع) طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ به صورت چاپی یا الکترونیکی در مجلات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و تخصصی منتشر شده باشد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

 

در بخش پایان‌نامه نیز پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهی یا سطوح ۳ و ۴ حوزوی که در موضوعات یاد شده تا پایان ۱۳۹۹ دفاع شده باشند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

 

مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) پایان آذر ماه ۱۴۰۰ بوده و آیین پایانی این جشنواره اسفند ماه ۱۴۰۰ در شهر یزد، پنجمین پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.

 

دبیرخانه این جشنواره در یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد واقع است و علاقه‌مندان می‌توانند با شماره تلفن ۰۳۵۳۶۲۴۷۱۱۱ داخلی ۲۱۳ تماس بگیرند.

 

۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸
روابط عمومی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید